Pondělí 27. srpna 2012 - Od úplňku k úplňku

27. srpna 2012 v 9:18 | Jarda |  Prázdniny
... Pondělí 27. srpna 2012 ...
... Od úplňku k úplňku ...
... Rok tisíc devět set šedesát devět ...
... První lidé na Měsíci ...
... První člověk, který vstoupil na Měsíc ...
... "A přece se točí!" ...
... Nedal se jen tak "paličák" shora ...
... Země je mezi devíti planetami obíhajícími kolem Slunce výjimečná. Protože má dostatek kyslíku v atmosféře a množství vody, je jedinou planetou, na níž může vzkvétat život. Při pohledu z vesmíru se Země jeví jako modrá koule. Je to proto, že zhruba sedmdesát procent jejího povrchu je skryto pod hladinou čtyř obrovských oceánů - Tichého, Atlantského, Indického a Severního ledového moře. Souše zabírá zbytek povrchu Země, tedy kolem třiceti procent jejího povrchu není skryto pod hladinou čtyř obrovských oceánů - Tichého, Atlantského, Indického a Severního ledového moře ...
... "Čtvrtý či pátý den po konjunkci se Sluncem, kdy nám Luna představuje své svítící růžky, hranice rozdělující temnou část od světlé neprochází přímo po oválné linii, jak by měla při absolutním kulovém tvaru tělesa, ale je nerovná, zaoblená a vlnitá," vypozoroval Galileo Galieli ...
... Jsou lidé, kteří říkají, že na Měsíci nebyli ...
... Že jsou cosi jako baronové Prášilové ...
... Avšak ...
... Věřím jim ...

... Fáze Měsíce ...
... 1 Nov či novoluní - Měsíc je k Zemi přivrácen neosvětlenou stranou ...
... 3 První čtvrť - Měsíc má tvar písmene D a říká se, že "dorůstá" ...
... 5 Úplněk - Měsíc je k Zemi přivrácen osvětlenou stranou ...
... 7 Poslední čtvrť - Měsíc má tvar písmene C a říká se, že "couvá" ...

... Více informací ...
... A nejen o fázích Měsíce ...
... Animace ukazuje změny fází a kolébání-libraci Měsíce ...
... V období od prvního ledna do třicátého června dva tisíce devět ...
TOPlist
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010