Čtvrtek 19. července 2012 - Co s ním

19. července 2012 v 20:17 | Šárka |  Prázdniny
... Čtvrtek 19. července 2012 ...
... Jan Kašpar - Co s ním ...
... Do inkoustu žlutý cop mi namočil
Svět se se mnou padesátkrát otočil
Jmenuje se Petr
Nosí modrý svetr
Včera jsem ho zbila
Dneska políbila ...
... Informace o autorovi veršů ...
... Mgr. Jan Kašpar (vlastním jménem Jan Havel) ...
(9.5.1950 Praha)
... Novinář, spisovatel, básník. Vystudoval fakultu žurnalstiky a pracoval jako novinář v různých časopisech, nejdéle pracoval v časopisu-týdeníku Mladý svět. Jako básník a spisovatel vydal na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století několik knížek pro dospělé a pro dospívající. Například Tulikráska, která vyšla v roce tisíc devět set osmdesát sedm, Jedna báseň, která vyšla v roce tisíc devět set osmdesát osm a Safari, která vyšla v roce tisíc devět set devadesát tři. Později spolupracoval s divadlem Drak v Hradci Králové, kde byl kmenovým autorem. Je rovněž stálým spolupracovníkem Českého rozhlasu a redaktorem a lektorem odborných publikací na Fakultě humanitních studií ...
... Avšak knížka Tulikrásba, sbírka veršú pro dívky, která vyšla v nakladatelství Albatros, se stala bestsellerem ...
... Z téhleté knížky jsou i ukázky ...
... Jeho motto: "Mezi generacemi přestává existovat společné, už téměř není o čem si povídat, ale o něčem si povídat je smyslem kulturního života!" ...
... Video tu je jen pro legraci, například králíkům ...
TOPlist
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010