Zločin dochází trestu

13. dubna 2012 v 21:04 | J. Benada |  04/2012
... Počátkem devadesátých let minulého století jsem hovořil s trestním soudcem soudu druhého stupně, kterému jsem si postěžoval na osobní negativní zkušenost s protokolováním v občansko-právním soudním řízení a uvedl jsem tři osoby ze dvou soudů prvního stupně, které ze své pravomoci soudce v občansko-právním soudním řízení protokolovaly. Samozřejmě, soudce si byl dobře vědom o čem hovořím. Avšak tohleto není pro tenhleten článek důležité. Důležité je tohleto: Soudce mi k tomuhle uvedl ... Zkrátka a dobře, řeknu tohleto svými slovy: Soudce hovořil o jednom svém kolegovi, rovněž trestním soudci, již nevím vzhledem k časovému odstupu, zda soudu prvního nebo soudu druhého stupně. Avšak vím zcela jistě, že soud prvního i soud druhého stupně sídlily ve shodné justiční budově. Tenhleten trestní soudce, o kterém soudce hovořil, si protokoly z trestních soudních řízení psal po ukončení trestních soudních řízení. Ne v průběhu trestního soudního řízení v soudní síni, ale až později. Patrně v klidu a v pohodě, domnívám se. Až ve své kanceláři, dozvěděl jsem se od soudce. Tak, aby mu všechno vycházelo, takzvaně sedělo do kříže, pochopil jsem správně sdělenou informaci. Jako když sčítáte tabulku čísel - nejdříve řádky vodorovně a potom sloupce svisle či nejdříve sloupce svisle a potom řádky vodorovně. Záleží jen a jen na vás jak se rozhodnete ...
... Zločin dochází trestu ...
... Avšak předpokladem je, aby soudce uznal pachatele vinným podle svobodného rozhodnutí své vůle, nikoli aby odsouzený uznal, že je trestán právem. A tohleto se, podle mého názoru, dnes v pátek třináctého dubna dva tisíce dvanáct, stalo A skutečnost, že existuje obrazový a zvukový záznam celého soudního jednání nelze hodnotit, podle mého názoru, jinak než jako prozíravost pana soudce Jana Šotta ...
... Budu-li mít možnost, rád se s odůvodněním dnešního odsuzujícího výroku seznámím ...
... Článek ze dne desátého března dva tisíce dvanáct ...
... Rozhovor aneb soudce jak se sluší a patří a historie Práva ...
... Konec ...
TOPlist 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010