Vítejte na mezinárodním letišti Václava Havla - Welcome to Václav Havel International Airport

24. prosince 2011 v 11:02 | J. Benada |  12/2011
... S nápadem přišel Fero Fenič ...
... Přání, aby se pražské ruzyňské letiště pojmenovalo po posledním prezidentovi Československé republiky a po prvním prezidentovi České republiky Václavu Havlovi podpořilo, od úterý dvacátého prosince, svým podpisem právě v tuhle chvíli třicet sedm tisíc sto šedesát devět osob ...
... "Přejmenujme Ruzyni na letiště Václava Havla," vyzval Fero Fenič "jeho cestu z vězení v Ruzyni na Pražský hrad, zbourání hranic a otevření dveří do celého světa, i zviditelnění naší malé země v něm, nemůže lépe, a k tomu i každodenně, připomínat a symbolizovat, než pojmenování ruzyňského letitě v Praze na Letiště Václava Havla. Letiště je křižovatkou cest, prolínání a potkávání se národů, symbolem svobodného pohybu lidí i myšlenek. Pro Čechy bylo a je bránou ke svobodě, pro cizince prvním místem, přes které se do naší země vstupují. Dosud jeho název Ruzyně evokuje především známou pražskou věznici. Vyzýváme Parlament České republiky a kompetentní státní orgány, aby zásluhy Václava Havla o stát a naší svobodu ocenil i tímto krokem," píše Fero Fenič ve svém prohlášení ...
... Fero (František) Fenič ...
[20.3.1951 Nižná Šebastová (Československo)]
... Filmový režisér, scenárista, producent, organizátor a podnikatel ...
... Nižná Šebastová ...
... Leží ve Slovenské republice ...
... A je městskou částí Prešova ...
... Fero Fenič žije v Praze ...
... Štědrý den ...
... Jedenáct hodin dopoledne - třicet sedm tisíc sto šedesát devět podpisů ...
... Vloženo první a druhý svátek vánoční ...
... Devět hodin dopoledne - čtyřicet dva tisíc čtyři sta osmdesát podpisů ...
... Devět třicet hodin dopoledne - čtyřicet šest tisíc devět set patnáct podpisů ...
... Konec ...
TOPlist


.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010