SEX-TEST (veršovaný příspěvek k sexuologické mnemotechnice) - pokračování - Plavaly po Dunaji hovna tri, ludia si mysleli, že sú to ondatri!

15. září 2010 v 14:19 | Jurášek Benada |  Sex-Test
 www.barovenoviny.cz
Výkonný výbor strany mírného pokroku v mezích zákona.
a
Sedmdesátá a osmdesátá léta nebyla skutečně padesátá léta minulého století. Již se nepopravovalo! Člověk ale nemohl vystoupit na veřejnosti a zvolat: "Běžte už všichni do p ...!" A vidíte. Zase to silné slovo neřeknu! A přitom to bylo to jediné co mohlo v tomhle případě pomoci. "Ano, běžte už všichni do prdele!" Jedině tohle mohlo pomoci.
Foto: CypGate - www.panoramio.com
Železniční stanice Vyškov na Moravě - 28. leden 1981, asi v 15.23 hodin.Hodiny
Na své hodinky ani nádražní hodiny jsem se nedíval. Spěšný vlak neměl zpoždění.
"Vyškov na Moravě ...
a
... na ... kolej přijíždí spěšný vlak z Brna hlavního nádraží. Spěšný vlak dále pokračuje do stanice Nezamyslice, Prostějov hlavní nádraží, Olomouc hlavní nádraží ..." Ano to nám stačí! Muž sedící v kupé spěšného vlaku po pravé straně u okna, když jsem v Brně do kupé přistoupil a usedl po levé straně u dveří do chodbičky, jel do Olomouce.
Bali ;pan84ek
Nevhodné pro čtenáře do šesti let!
a
0 Brno hlavní nádraží
9 Chrlice
16 Sokolnice-Telnice
17 Újezd u Brna
20 Hostěrádky-Rešov
22 Zbýšov
24 Křenovice horní nádraží
26 Holubice
27 Velešovice
30 Rousínov
34 Komořany u Vyškova
38 Luleč
45 Vyškov na Moravě
a
Foto: Milan Polák
Uplynulo již více než dvacetčtyři hodin od mého zadržení ve Vyškově a byla již tma, když červený osobní vůz Škoda 100 s civilní státní poznávají značkou zastavil před bránou brněnské vazební věznice. Seděl jsem v osobním voze uprostřed na zadním sedadle mezi dvěma příslušníky v uniformě tehdejší Veřejné bezpečnosti. Brána věznice se otevřela a vjeli jsme dovnitř.
a
Trestní řízení v roce 1981 - ostuda tehdejší justice.
a
Vyjádření prokurátora po přezkumném řízení ve smyslu zákona č. 119/90 Sb. o soudní rehabilitaci.
835ada7bb6_66566978_o2
Dne 29.1.1981 vzneseno obvinění. Dne 12.5.1981 trestní řízení pravomocně ukončeno.
a
Ve vazbě od 29.1.1981 do 1.4.1981.
a
Po seznámení s výsledky šetření tehdejší justice Československé socialistické republiky, respektive orgánů činných v tehdejším trestním řízení ... Nebudu vám popisovat své duševní rozpoložení ... Ano byly i sebevražedné myšlenky, bez tendence k realizaci. Být jiný typ osobnosti ... Nevím jak by to dopadlo ... Znám případy kdy tohle skončilo fatálně! Nejsem odborník, ale mé znalosti z oblasti práva, psychologie a soudní psychiatrie mi tehdy pomohly. A nejvíce mi pak pomáhal Jaroslav Hašek. Ano, Jaroslav Hašek spisovatel, ne Josef Švejk jeho literární postava.
a
Nebyla to žádná švejkovina (fakticky). Byla to absurdita a naprostá bezohlednost! To není jen můj subjektivní názor. To je i objektivní názor renomovaných odborníků, kteří se případem zabývali později. V období červenec 1981 - listopad 1983 a v přezkumném řízení v letech 1992-1994.
Neznám pravou identitu muže, který za mnou přijel v roce 1982 do Paskova. Vím jen to co mi sám řekl: "Naše rodina pochází z Moravy a narodil jsem se v Brně, kde moji rodiče žili do roku 1939!"
a
www.podlahari-podlaharstvi.eu/cz
Ve Frýdku-Místku, respektive v Místku, v téhle části tohohle dvouměstí jsem v roce 1982 vystoupil a řidič osobního vozu pokračoval dále v cestě do Brna. Tuhle informaci mám od něho.
a
V brněnské vazební věznici jsem si v roce 1981 při seznamování s výsledky šetření přečetl ve služebním záznamu příslušníka Veřejné bezpečnosti, který zákrok tehdy ve Vyškově na vlakovém nádraží prováděl, asi tohle: "Po obdržení zprávy o tom, že se ve vlaku něco děje jsem se dostavil na nádraží kde jsem vyčkal příjezdu vlaku. Uviděl jsem nějakého mladíka, jak vyskočil z vagónu, dal se na útěk a začal jsem ho pronásledovat ..."
a
Mobilní telefony tehdy ještě nebyly. "Aha," napadlo mi ve věznici tehdy v roce 1981 při seznamování s výsledky šetření  "museli mít ve vlaku vysílačku, kterou přivolali pomoc!" A víc jsem o téhle věci nepřemýšlel.
 www.narychte.com
V roce 1982 jsem se dověděl v restauraci "Na Rychtě" v Paskově, že tomu bylo jinak: "Zatímco vás jeden držel na chodbičce pod krkem, tak ten druhý vyhodil z okna kupé papírek," uvedl muž, který za mnou do Paskova přijel.
Vlak projížděl právě železniční stanicí Křenovice horní nádraží a před nádražní budovou stál výpravčí (fakticky).
a
Možná i salutoval projíždějícímu spěšnému vlaku. To já skutečně nevím. To byste se museli zeptat pana výpravčího v Křenovicích na horním nádraží. Viděl jak z okna železničář v uniformě vyhodil nějaký papírek. Pan výpravčí ve stanici Křenovice horní nádraží nemohl papírek nejdříve najít, asi vítr papírek někam odnesl. Je to jen moje spekulace, ale "spekulace" na "reálném" podkladě! Respektive řečeno ještě jinak je to vyložená pitomost ale pokud by se snad touto pitomostí orgány činné v trestním řízení vážně zabývaly ... No nevim! Asi by mohl vzniknout vyložený právnický nesmysl. Nakonec papírek pan výpravčí v Křenovicích horním nádraží, znovu opakuji v Křenovicích horním nádraží přece jen našel a neprodleně zavolal telefonem pomoc:
a
www.divxclubtr.com
Telefonní přístroj
"S.O.S.! Ve spěšném vlaku z Brna do Vyškova se něco děje. Zřejmě došlo ke zločinu. Či co!"
Snad vražda? Možná! Co já vím? Nevím (fakticky). Mohu jenom spekulovat. Ale já to nedělám. Držím se faktů a zákona!
a
Tenhle muž, kterého snad všichni znáte, fáral, není to tak dávno, na Dole Paskov do hlubiny. Kdo nevěří může se ho zeptat! Jistě mu to muž na obrázku potvrdí. Možná, že řekne: "Domnívám se, že tomu tak nedávno být mohlo. Vyloučit to zatím zcela nemohu." A možná ... A možná, že vám i ten kus vykutaného černého uhlí i ukáže.
a
Ano, byl tam! A má v ruce i kus vykutaného uhlí. Vidíte to na horním obrázku nakonec sami!
a
Ale pozor není to ta šachta kde jsem v roce 1982 pracoval ve středisku důlní dopravy.
a
Důl Paskov na kterém jsem nikdy nepracoval. Je to jiná šachta (fakticky)! Šachta Důl Paskov, na které jsem v roce 1982 pracoval je, jedete-li z Frýdku-Místku do Ostravy, po pravé straně silnice. Šachta Důl Paskov, na které fáral muž na shora uvedeném obrázku je, jedete-li z Frýdku-Místku do Příboru, rovněž po pravé straně silnice. Pamatuji si, že byla v roce 1982 vidět v dáli snad mezi stromy. Nevím jak je tomu nyní. Třeba stromy vyrostly a šachta není vidět. Je to bývalá šachta Staříč, která se dnes jmenuje Důl Paskov.Tohle je důležitá informace, kde se šachta nachází, ne kolik stromů tam je a jak jsou vysoké. O stromy skutečně nejde! Ale v trestním řízení by se stromů mohl někdo třeba chytit a svoji pitomou a nesmyslnou představu dále rozvíjet! A mohla by takhle vzniknout i pěkná pitomost, vyložený právnický nesmysl!  A to víte, člověk který neuznává jiný názor než svůj vlastní ("Mě nebude nikdo říkat co a jak mám dělat," říká třeba a arogance mu rovněž nechybí u toho.) Podle toho  ho většinou poznáte. Něco podobného se stalo v roce 1981 ve Vyškově, ale tam byl navíc ještě vědomý úmysl. Okresní prokurátorka ve Vyškově doktorka Pilátová jednala v roce 1981 vědomě protiprávně (fakticky)!
a
Bacha na to! Ať nevznikne úplná pitomost, vyložený právnický nesmysl a nedojde k obvinění či k obžalobě či snad dokonce i k odsouzení nevinného člověka. Například nějaké státní zástupkyně či co já vím koho. Mohlo by se to stát každému! Pozor na to!
 entropy.homelinux.org
První kdo to pochopil už v březnu v roce 1981 v hlavním líčení byl soudce Okresního soudu ve Vyškově a předseda trestního senátu promovaný právník Rudolf Plzák: "Já ty dvě písemnosti ze spisu vyřadím a v co nejbližší době vám to rozhodnutí pošlu," řekl mi v květnu 1983. Jak řekl, tak zřejmě i učinil. V roce 1992, při své návštěvě u Okresního soudu ve Vyškově,  jsem tyhle dvě písemnosti v trestním spisu již nenašel. Jejich nepravdivý a lživý obsah jsem mohl doložit pravomocnými rozhodnutími Městského soudu v Brně. Podle mého názoru to byla "školní" ukázka trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele! Ano tak se to tehdy dělalo! Byly to dva posudky, které zřejmě soudce zlikvidoval a trest zahladil.
a
Když jsem byl již v přátelském vzdušném leteckém prostoru, otevřel jsem přihrádku nad svým sedadlem. Ne nebojte se! Nevystoupil jsem tehdy na sedadlo. Měřím stoosmdesátšest centimetrů a na svůj kufřík jsem dobře dosáhl. Nebyla v něm ani moje houska se salámem, jak by se mohly orgány činné v tehdejším trestním řízení snad mylně domnívat.
a
Svůj kufřík jsem nyní otevřel a vyňal z něj zalepenou obálku. Ty dvě písemnosti, které jsem si sám do obálky vložil a obálku sám zalepil, jsem z obálky vyňal. První písemnost byl můj itinerář a druhá byla písemnost Okresního soudu ve Vyškově. Z obsahu téhle soudní písemnosti bylo patrno, že jsem se v podmínce (v období od 12.5.1981 do 12.5.1983) "osvědčil" a výkon trestu, respektive zbytek trestu mi nebude již nařízen. Já už jsem pak věděl, že tímhle je můj trest nyní zahlazen a hledí se na mne opět zase jako na "slušného" člověka. Alespoň pro civilní účely tomuhle tak bylo. Chtěl jsem mít tu soudní písemnost u sebe. Kdyby to náhodou nevyšlo (i s tím jsem musel počítat, nic jsem nemohl tehdy ponechat náhodě), tak aby mi ty čtyři zbývající měsíce k novému trestu  nemohly u soudu již přičíst. Zkrátka a dobře chtěl jsem mít jistotu. Člověk nikdy neví, co se může na takovéhle cestě přihodit. Počítat musíte se vším! A pak rovněž bylo dobré mít tu písemnost u sebe, pokud bych se třeba již nevrátil. Mohl jsem si pořídit její úřední překlad v příslušném cizím jazyce. Bylo by to mnohem jednodušší, než někomu něco v cizině ještě vysvětlovat.
www.railpage.net
Tenhle horský úsek železniční trati v Jeseníkách je typický nevyzpytatelným počasím. Onoho dne 28. ledna 1981 byl však krásný zimní den s modrou slunnou oblohou. Vlaková četa byla z Hanušovic. To jsem si přečetl v trestním spisu. Tito lidé orgány činnými v trestním řízení vyslechnuti nebyli. Nikdo neví co se tehdy v tom spěšném vlaku stalo. Jen já a muž sedící v mém kupé po pravé straně u okna.
a
spz.logout.cz
Vlak právě vyjel ze železniční stanice Křenovice dolní nádraží a jede z Brna hlavního nádraží do Slavkova u Brna. V pozadí obec Křenovice ...
a
... a po pravé straně jízdy vlaku vidíme obec Vážany nad Litavou. A pak následuje železniční stanice ...
a
... Slavkov u Brna.
a
Zámek Slavkov u Brna - Austerlitz - virtuální procházka
a
Tak se mi zdá jakoby v tom posledním voze seděl i inženýr Giorgio Bottini, zaměstnanec automobilky Fiat v Turíně. Asi jede do Újezdce u Luhačovic a tam přestupuje ...
a
Foto: Marek Topič
www.vlaky.net
... na lokálku do Luhačovic.
a
Řeknu vám závěrem asi tohle: Pokud by se stalo, že bych omylem nastoupil do vlaku jedoucího po železniční trati do Trenčianské Teplé, zkrátka a dobře jel bych po téhle trati, byl by to zřejmě pan výpravčí železniční stanice Křenovice dolní nádraží, pan Hubička, který by volal o pomoc telefonem, pokud by papírek uviděl a pokud by neměl zrovna něco jiného a důležitějšího na práci.
čtvrereček modrý
čtvrereček modrý
Pokud by volal do Vyškova bylo by to dobré. Na nic by se taky nepřišlo a příslušník Veřejné bezpečnosti Obvodního oddělení ve Vyškově by se právem domníval, že si z něho někdo vystřelil!
Bylo to 12. května 1981 na dálnici D1. Otec a syn jeli z "jednání" Krajského soudu v Brně a ve voze vedli "rozhovor". Byl to otec, který ten výraz použil: "žabomyší války".
S tím nemohl syn nesouhlasit.
Ale pozor! Tohle byl klíčový okamžik!
9 Chrlice
16 Sokolnice-Telnice
17 Újezd u Brna
20 Hostěrádky-Rešov
22 Zbýšov
24 Křenovice horní nádraží
Telefonní přístroj
Co se vlastně stalo ve spěšném vlaku v úseku železničních stanic Chrlice - Křenovice horní nádraží. Patnáct kilometrů trati je patnáct minut jízdy spěšného vlaku při průměrné rychlosti šedesát kilometrů za hodinu!
a
  Ví to snad někdo?
a
www.zsn5vy.ipex.cz
a
Co se v téhle patnáctiminutové době ve spěšném vlaku odehrálo, že muselo být voláno o pomoc?
a
V Křenovicích se protínají dvě železniční trati:
300 Brno - Přerov (-Bohumín)
340 Brno - Uherské Hradiště (dříve Brno - Trenčianská Teplá)
a
a
S tím, co se tehdy stalo jsem se svěřil v loňském roce svému bratrovi Petrovi při své návštěvě Aquafora ve Františkových Lázních. Byla to náhoda, že jsme se tam všichni čtyři sešli. Byla tam totiž moje švagrová na léčení. A to se ví! Hned to vykecal a tak se to dozvěděla i moje matka. Při poslední návštěvě mi řekla: "To muselo stát peněz!" Matka vždycky byla a je dodnes totiž velmi šetrná a umí hospodařit s penězi a zbytečně neutrácí. Ujistil jsem ji, že si nemusí dělat zbytečné starosti, že vím co se sluší a patří, a že jsem zbytečně neutrácel a byla to i pravda.
a
www.autanet.sk
To, že jsem byl pamětliv i slov jednoho asi tehdy pětadvacetiletého kluka, jsem ji ale neřekl a řeknu vám to nyní. Jako student na střední škole jsem hodně jezdil autostopem. Většinou jsem se všude včas a rychle dostal.
a
Pamatuji, že jednou jsem chytil stopa z Plzně až do Brna.
a
Zastavil mi mladý řidič z Budapešti s Roburem TIR., který jel z Hamburku do Budapešti. Ještě dálnice tehdy nebyla. Pojídal jsem jeho chleby obložené uherským salámen a zapíjel jeho německým pivem, které mi nabídl. Ale to jsem odbočil.
a
Bylo to jednou v sobotu dopoledne. Jel jsem do Prahy a stopoval jsem v Brně-Bohunicích. Dálnice ještě nebyla a jezdilo se po staré silnici přes Bosohohy, Veselku a nahoru na Kývalku. Zatím jsem se dostal jen na křižovatku Rosice -Ostrovačice a ke všemu začínalo pršet. A to se mi do téhle doby nikdy nestalo. Zastavila mi Tatra 603. Ve voze byl jen řidič a cestou jsme kecali. Svého šéfa vezl včera do Bratislavy, kde měl jeho šéf svoji milenku. Byla to nějaká baletka ve Slovenském národním divadle. Přijeli do Bratislavy večer, řidič tam jen přespal a ráno se hned vracel do Prahy s tím, že v neděli zase pro svého šéfa do Bratislavy pojede. "To musí být teda nějakýho projetýho benzínu z Prahy do Bratislavy a zase zpátky!" povídám skutečně přihlouple, protože ... byla to "rána" do čenichu! On mi povídá: "U nás ve vládě na nějakou tu korunu a pár litrů projetýho benzínu navíc tak nekoukáme!" Cesta do Prahy rychle utekla. Jeli jsme rychle, ale bezpečně. To jsem hned poznal. Když jsem vystupoval v Praze u Vinohradského divadla byla slyšet v rádiu zrovna znělka motoristického pořadu "Pozor, zákruta!" Tak slov tohohle kluka jsem byl pamětliv. Byl to osobní řidič předsedy České národní rady Evžena Erbana. Byl vyučený opravář výtahů a tuhle profesi vykonával předtím, než dostal tohle místo na inzerát. Hrozně si liboval jakej dobrej flek sehnal!
Majestic s paní s deštníkem v noci
 5/5
3da7ea2e26_64028095_o2
 


Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010