Valašská Belá aneb odcizená identita

7. května 2010 v 13:07 | strýc Samuel |  05/2010
a
 www.herkules.sk

Případ první

Valašská Belá 22. května 2009
a

 Za krádež 80 eur ... až rok vězení

Obvinění z krádeže a porušování domovní svobody si vysloužil sedmnáctiletý mladík, který se vloupal do rodinného domku v obci Valašská Belá v okrese Prievidza ve Slovenské republice. Ze šperkovnice ukradl osmdesát eur. Trestní sazba je v takovém případě až dva roky,  v případě mladistvého se trest snižuje na polovinu.
a

Případ druhý

Valašská Belá 7. května 2010
a

Podvod za 400 000 000 Kč ... dvanáct let vězení

a
Čech František Boháček, který se před lety obohatil o stamilióny korun na podvodech s lehkými topnými oleji, byl v roce 2003 plzeňským krajským soudem odsouzen v nepřítomnosti ke dvanácti letům vězení za to, že Českou republiku připravil na daních o 400 000 000 Kč.
a
Čech František Boháček v obci Valašská Belá v okrese Prievidza ve Slovenské republice místním obyvatelům namluvil, že pracoval u armády, nevím zda České či Slovenské republiky, jako psycholog a představoval se jako doktor ... pod jménem skutečně žijící osoby.
a
Desítky falešných dokladů nacházejí specialisté cizinecké policie při pravidelných i namátkových kontrolách. Od vstupu České republiky do Schengenu se jejich počet zvyšuje. Spektrum odhalených neregulérních dokladů se postupně i mění.  K padělaným, pozměněným a zneužitým cestovním dokladům přibyly i průkazy totožnosti, řidičské průkazy České republiky a dalších zemí, smyšlené mezinárodní řidičské průkazy. Dále se pak vyskytují i neexistující doklady různých států nebo organizací, doklady o zdravotním pojištění cizinců ...
a
Dnes sedmdesátiletého Františka Boháčka prozradila nemoc. Měl totiž cukrovku a v nemocnici v Bojnicích mu nedávno amputovali nohu.
a
www.oczora.wz.cz
a
www.hospital-bojnice.sk
Následně zástupci nemocnice kontaktovali skutečného doktora pod jehož jménem František Boháček vyspupoval a oznámili mu, ...
a
... že za zákrok bude muset zaplatit.
a
Doktor zástupcům nemocnice v Bojnicích sdělil, že se jedná o omyl, protože má obě nohy.
a
Případ začala vyšetřovat Policie Slovenské republiky, ...
a
... která zjistila, že v nemocnici v Bojnicích leží jeden z nejhledanějších Čechů. František Boháček se ukrýval od roku 2003, z toho čtyři roky na Slovensku ...
a
 hiking.sk
... a v obci Valašská Belá u Trenčína byl Policií Slovenské republiky nyní zadržen.
a
Valaska Bela google map
a
a
Otisky prstů pachatele usvědčily. Došlo ke stoprocentní shodě!
a
Národní ústředna Interpolu
a
Pachatel bude v nejbližších dnech vydán do České republiky!
a
Jiří Kájínek
(11.1.1961 Prachovice)
nejznámější útěkář
a
1) Dne 18. ledna 1993 mu ředitel věznice na doporučení vězeňské komise přerušil výkon trestu na dobu od 21. do 23. ledna 1993. Jiří Kajínek se ale do vězení už nevrátil a o čtyři měsíce později podle justice spáchal vraždy, kvůli kterým byl později odsouzen na doživotí.
2) V červenci 1994, když byl Jiří Kajínek umístěn ve vazební věznici v Českých Budějovicích, uprchl znovu, ale ještě téhož dne byl dopaden.
3) Dne 11. září 1996 se Jiří Kajínek pokusil uprchnout z vězení ve Valdicích, kam byl po svém jednodenním útěku z českobudějovické věznice převezen. Po dvacetiminutovém pátrání byl objeven na střeše jednopatrového přístavku a poté dopraven zpět do cely.
4) Po svém konečném odsouzení byl převezen do věznice Mírov. Také odtud se mu podařilo dne 29. října 2000, kolem 18.15 hodin opět uprchnout. Dne 8. prosince 2000 byl ale zadržen Útvarem rychlého nasazení v bytě pětinásobného vraha Ludvíka Černého, který si rovněž odpykává doživotní trest v mírovské věznici.
a
Především Kajínkův poslední útěk vyvolal v médiích celou řadu spekulací a fám. Začala vznikat jakási legenda o českém "Robinu Hoodovi". V médiích se začala zdůrazňovat především jeho vysoká inteligence a naopak se zpochybňovala jeho kriminální činnost. U části veřejnosti převládá názor, že Kajínek je nevinný a že se stal obětí komplotu. Soudy ale dosud všechny návrhy na obnovu řízení zamítly. Ve prospěch Jiřího Kajínka podal tehdejší ministr spravedlnosti České republoky stížnost pro porušení zákona, kterou Nejvyšší soud zamítl.
a
O Jiřím Kajínkovi vzniká film Kájinek, který by měl mít premiéru letos v srpnu. Jde o režijní debut Petra Jákla a hlavní roli ztvárnil ruský herec Konstantin Lavroněnko.
a
a
a
František Boháček zatím odpočívá v klidu a pokoji v nemocničním pokoji nemocnice v Bojnicích.
a
Řekli byste, že tenhle mariánskolázeňský podnikatel měl někdy 400 000 000 korun?
www.cimbalovka-radhost.cz
Anča, Anča, chlapci idú k nám
   Písnička z Valašské Belé

Anča, Anča, chlapci idú k nám,
Janík ide na telati a strapatý na prasati,
a moj najmilejší na vranom koni.

Anča, Anča, čo im dáme jest,
Janíkovi telacinu, strapatému bravčovinu
a mojmu milému húsku pečenú.

Anča, Anča, čo im dáme pit,
Janíčkovi borovičku, strapatému slivovičku
a mojmu milému vínko červené.

Anča, Anča, gde ich dáme spat,
Janíkovi za vráta, strapatého do blata,
a mojho milého do mej postele.

Anča, Anča, čo ti každý dal,
Janíčko ma pobozkal, moj milý mi prsten dal
a strapatatý na prasati holú rit mi ukazal.
a
a
a
a
a
a
a
Tohle je lepší. Štúrovo, maďarsky Párkány. Nejjižněji položené slovenské město. Mohu doporučit!
a
a
en.wikipedia.org
Štúrovo.  Pohled z pravé, maďarské strany. Most Marie Valerie, přes Dunaj, ze Štúrova do Ostřihomi byl předán poprvé veřejnosti 28. září 1895. V roce 1919 to byla československá, v roce 1944 pak německá vojska, která most vážně poškodila. Nový most Marie Valerie byl znovu postaven na přelomu dvacátého a dvacátéhoprvního století a slavnostně otevřený byl pak 11. října 2001.
a
www.turisimo.cz
Bazilika na pravé, maďarské straně Dunaje v Ostřihomi se začala stavět v roce 1822 na místě původního kostela z jedenáctého století. Bazilika byla slavnostně vysvěcena 31. srpna 1856. Na severní straně se nachází kaple svatého Štěpána, na jižní straně Bakóczova kaple, postavená v letech 1506-1511, která byla původně spojená se starým kostelem z jedenáctého století. Přes zvláštní vchod v přízemí se dostanete do poschodí, kde se nachází arcibiskupská klenotnice (Föszékesegyházi kincstár). V kryptě postavené ve staroegyptském stylu pod hlavní lodí jsou pochovaní ostřihomští arcibiskupové.
a
www.turisimo.cz
Od hotelu Thermal ve Štúrově jezdí každý den turistický vláček s průvodcem,
a
www.suite101.com
který vás může zavést k bazilice v Ostřihomi, na pravé, maďarské straně Dunaje.
a
en.wikipedia.org
Štúrovo, náměsti Svobody - dále pak ve městě  stojí za zmínku barokní kostel svatého Imricha z roku 1701, který je jedinou chráněnou památkou města. Vedle kostela se nachází kalvárie z roku 1766 se sochou Jana Nepomuckého z roku 1807. 
a
a
Fotografoval pán Valkó
Valkó úr fényképei
Mr. Valkó's photos
a
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010