Tři sestry - nová knížka a vzpomínka na Františka Sahulu

9. května 2010 v 18:41 | Martin |  05/2010
a
Inženýr František Moravec alias Lou Fanánek Hagen
a

Tři sestry - dvacetpět let ve dvacetipěti obrazech

Dostává se vám do ruky "pěnivá kniha", koncentrovaný extrakt z desítek, ba stovek večírků, bujarých pitek, oslav a zneužívání alkoholu obecně. Husarské kousky hrdinů těchto historek by zřejmě přežily pouze pár týdnů v ústním podání nebýt okolnosti, že věhlas hudebního souboru Tři sestry je náramný a hudebníci jsou zároveň oním "ku popití" náchylným bratrstvem - či spíše sesterstvem? Historie jednoho tělesa je zaznamenána v úseku pětadvaceti let - to je v lidském životě podstatná etapa, v životě souboru, který pije jak o život, je to téměř zázrak, že slaví čtvrtstoletí převážně úspěšné existence. Za Soubor kreténů mohu říct, že radostně hledí do dalších let populárské a kalící existence s vírou v základní hodnoty, jako je pivo, kytara, buben, zelená, hotel, opačné pohlaví a po/b/litá dodávka.
Krásnou četbu přeje
Lou Fanánek Hagen
a
zivot-smich.wz.cz
Ať už vám četba této knihy přivodí údiv či úlek, nechť tím, co po zaklapnutí jejích desek přetrvá, je úsměv. Chápající, všeobjímající úsměv nad historií souboru, který za ta léta krom stvoření 250 písní, odehrání 1.000 koncertů a prodání 500.000 nosičů se především stihl královsky bavit.
Pěknou zábavu i vám!
Magor
a
František Sahula
(8.4.1963 Praha - v noci z 1.5. na 2.5.2008 nebo, podle jiného zdroje, v noci z 30.4. na 1.5.2008 Skuheř)
kytarista, zpěvák, skladatel a textař skupiny František Sahula & Synové výčepu, ale často hrál i se skupinou Tři sestry, jíž byl opakovaně členem. Jeho největší hudební počin byl vlastně filmový - proslul coby hlavní postava videoklipu ke skladbě Průša je úchyl kapely Hagen Baden.
3c5ddd7b4a_64027918_o2
3c5ddd7b4a_64027918_o2
3c5ddd7b4a_64027918_o2
a
František Sahula byl zavražděn ve Skuheři ... Jeho tělo bylo zadupáno osm centimetrů do půdy.
a
Zleva: Jan Dvořáček a Jiří Kulvejt u vrchního soudu v Praze - odvolací jednání dne 31. března 2009
Františka Sahulu brutálně ubili dva mladíci, osmnáctiletý Jiří Kulvejt ho nejdříve dvakrát udeřil pěstí a srazil ho na zem a pak do něj ještě kopl. Podle soudního znalce byl František Sahula hned po prvních ránách v bezvědomí. K útoku se poté připojil i dvacetiletý Jan Dvořáček. Oba ho dál kopali a dupali mu na hlavu a na břicho, že vůbec nešlo poznat, o koho jde. S oběma mladíky seděl František Sahula krátce před smrtí v baru v Kamenici u Prahy. Oba si na něj počíhali a sebrali mu tisíc korun. Františka Sahulu doslova ukopali a jeho tělo zakopali do země v chatové oblasti Skuheř u Kamenice nedaleko Prahy. Za vraždu byli oba mladíci pravomocně odsouzeni, každý na patnáct let nepodmíněně.
a
Jan Dvořáček a ...
a
... Jiří Kulvejt ještě jednou.
a
Pohřeb bývalého člena kapely Tři sestry Františka Sahuly se konal 13. května 2008 ve Strašnickém krematoriu za přítomnosti blízské rodiny a kamarádů. Smuteční řeč pronesl Lou Fanánek Hagen, který poté s kapelou zazpíval jednu písničku z jejich repertoáru.
a
Květiny a pivo na rozloučenou.
a
3c5ddd7b4a_64027918_o2
3c5ddd7b4a_64027918_o2
a
3da7ea2e26_64028095_o2


 


Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 17. května 2010 v 15:22 | Reagovat

ty kretény zabit!
Sahula moh ještě v pohodě hrát!! :-(

2 Byl to zmrd Byl to zmrd | 30. června 2012 v 23:55 | Reagovat

Nelituju ho. Svými texty propagoval chlast a šířil tak alkoholismus.

3 King of Rock and Roll King of Rock and Roll | E-mail | 4. května 2013 v 0:46 | Reagovat

Co to plácáš, nikdo nikoho nenutí pít a pokud je člověk tak neschopný a neumí používat vlastní hlavu, je to problém jen toho jedince. Ano, František byl pařič, psal texty o chlastu, zpíval o chlastu, ale alkoholismus nešířil, ten by byl i kdyby Franta dělal něco jiného. Člověk by měl mít právo propagovat cokoliv, třeba i ten nacismus a komunismus, ale lidé by měli používat hlavu a podle by ta propagace měla být i propadákem. To že lidé jsou ovce a jdou za tou nejvíce řvoucí, tak to není chyba jedince! Ale jak je pohodlné svádět lidskou hloupost na jedince, než připustit, že problém je ve společnosti! Člověče, amysli se nad sebou!

4 Petr Petr | 6. ledna 2014 v 15:08 | Reagovat

Zmrdi zkurvený. Zabít je nejhorším způsobem mrdky jedny!

5 dornaus dornaus | Web | 5. října 2016 v 19:30 | Reagovat

online pujcky ledeč nad sázavou :-)

6 Jeremycrymn Jeremycrymn | E-mail | 13. října 2017 v 8:47 | Reagovat

test soft

7 Jacquessceda Jacquessceda | E-mail | 14. října 2017 v 19:00 | Reagovat

Xjnmqsnmh
Где я могу купить итальянские <a href=http://www.1prikid.ru/koshelki-portmone/>женские кошельки</a> бекс, Цена элитные <a href=http://www.1prikid.ru/koshelki-portmone/>женские кошельки</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010