Trhačka

26. dubna 2010 v 9:21 | JUDr. Zahálka |  04/2010
Ten kluk uměl jezdit s tramvají, s trolejbusem i s autobusem a té službě se tehdy říkalo "trhačka". Tahle služba měla dvě části: ranní a odpolední a jejím účelem bylo posílit dopravní spoje v ranní a v odpolední dopravní špičce. Ten kluk mohl vyjet ráno z vozovny možná chvíli po čtvrté hodině a možná před osmou hodinou přijet zpět do vozovny. Tohle je ta první část služby. Druhou, odpolední část, která opět začínala a končila ve vozovně, už ten kluk nejezdil. Krátce po ukončení ranní části služby přišel domů. Jeho mladá žena byla právě na odchodu. "Dítě právě usnulo. Tiše, ať je nevzbudíš," snad mu prý řekla a odešla nakoupit. Dítě v dětské postýlce spalo, otec dítěte prý do postýlky ještě nakoukl.
A teď se, prosím, zkuste, vžít do situace: Když se matka dítěte z ranního nákupu vrátila, jejich dítě nežilo. Lékař, který mrtvé tělo ohledal, konstatoval, že dítě muselo být zřejmě surově zmláceno. Nikdo ve vozovně nevěděl co se stalo. Jen to, že ten kluk byl obviněn z trestného činu (nevím dodnes z jakého a ani jsem to nikdy nezjišťoval a není to také důležité) a byla na něho uvalena vazba. Ani já jsem se tehdy nijak moc nedivil, když ten kluk si ve vazbě vzal život. Výčitky svědomí? Kdo ví? Nikdo nic tehdy nevěděl. Všechno to byly jen řeči a jen spekulace.
Nejsem cynik, ale řeknu to upřímně a otevřeně: "Ten kluk měl 'štěstí' v neštěstí. 'Štěstí' v tom, že se na to vůbec přišlo!"
Jak už jsem shora uvedl: Ten kluk mohl vyjet ráno z vozovny možná chvíli po čtvrté hodině a někdy možná před osmou hodinou přijet zpět do vozovny. Tohle byla ona první část jeho služby inkriminovaného dne. A bylo to i jeho alibi. Bylo prokázáno, že dítě utrpělo zranění v době až po jeho odchodu do služby.
Když Luboš končil první  část své služby ráno ve vozovně, potažmo přišel ráno z vozovny domů, jeho dítě již nežilo.
Dovětek:
Jména osob tohoto příběhu jsou samozřejmě pozměněna, podobnost příběhu s jiným podobným příběhem je čistě náhodná a jak už to tak většinou v životě a v mnoha případech někdy i bývá, příběh může i nemusí být autentický. Kdo ví? Mohu vám to vyzradit. Příběh vznikl na základě skutečných událostí.
Kdykoliv si vzpomenu na Luboše, vzpomenu si i na bratry Ondřeje Coufala a Jakuba Mauera i jejich biologického otce Radka Coufala. Tak ... I naopak ... I jinak ...
A vzpomenu si i na Jarku."Já mám svědomí čisté, nedělala jsem to úmyslně!" řekla mi kdysi. "Já vím, Jarko. Já ti věřím. Ty za nic zřejmě nemůžeš," pomyslel jsem si tehdy v duchu upřímně a otevřeně!
Děti! Kdo je kdo? Je Jarka na obrázku? Nechte si to děti ale jen pro sebe, pokud Jarku snad na horním obrázku poznáte! Bude to naše velké tajemství! Souhlasíte?
"Ty, Richarde, já si myslím, že na tom horním obrázku Jarka není!" říká pan Stockinger.
"Nebo snad tam Jarka je?" rád by to asi pan Stockinger věděl!
Tůdle, nůdle! Nic mu neřeknu!
"Jé, ten je pěknej!"
"Jé, ten je pěkně drzej!"
"Jé, ten je velikej!" Ten už by mohl u soudu vypovídat sám do protokolu a sám se už v životě rozhodovat! "Tak co víš o takzvané kuřimské kauze?" paňáre. "Mluv nebo půjdeš do Skokánku!" Vidíte ho, to je osobnost! Nebojí se nikoho a ničeho! Není roztomilej (fakticky)? No, řekněte sami! Dokázali byste mu ublížit? Úmyslně ne, říkáte. Jen neúmyslně, připouštíte, respektive zcela to nevylučujete. To vás šlechtí. Že jste si téhle možnosti vědomi! Gratuluji! Ono totiž ublížit někomu neúmyslně je snad ještě horší!
Gratulujeme k dnešnímu významnému výročí, dnešním narozeninám a k zítřejším jmeninám!
Vešel jsem do Justičního paláce, vyhledal kancelář paní soudkyně a zaklepal na dveře. Ozvalo se: "Dále!". Otevřel jsem dveře a vstoupil do místnosti. V místnosti byla jen paní soudkyně a "živý" spis ležel na jejím psacím stole. "Jé, to jsem ráda, že jdete, pane Fantomasi!" zvolala paní soudkyně. "Řekněte mi, prosím, co s tím mám dělat?" byla její úpěnlivá prosba a paní soudkyně ukázala na spis ležící na jejím psacím stole. Bylo to evidentní. Paní soudkyně byla zcela bezradná! Bylo to ale dobré, "živý" spis byl  nyní v její kanceláři, přímo před námi. Ne na půdě Justičního paláce, kde jsou uloženy kolikrát i "živé" spisy a kálejí tam holubi na "archivní krabice" a střechou tam zatéká. Bylo to skutečně dobré. Tam jsme "živý" spis nemuseli tentokrát hledat. A nemuseli jsme jej hledat dokonce ani v různých skříních v různých kancelářích po celé budově Justičního paláce. Ani ve sklepě Justičního paláce jsme tentokrát nebyli. Zkrátka, sedli jsme si a k celé "kauze" si něco v klidu řekli, respektive se poradili jak celou již téměř čtrnáctiletou "kauzu" konečně ukončit a sprovodit ji již ze světa. Dohodli jsme se, že do Štrasburku s touhle"kauzou" již nepůjdeme! "Já si tu matku ještě jednou předvolám a to si nedá za rámeček, co ji tady řeknu!" zvolala soudkyně skutečně odhodlaně, výhružně a s celou svojí soudcovskou rozhodností. Vypadalo to tak, že soudkyně matku snad při její další návštěvě Justičního paláce přinejmenším přetrhne. "Ne! Zatržte, paní soudkyně!" zvolal jsem hlasem třesoucím se obavou a velikým strachem, co hrozného paní soudkyně matce asi vyvede, co hrozného se asi stane! Řeknu vám, nebylo mi dobře při takové představě! Bylo to ale ve skutečnosti hrozné a ještě horší, než to nyní popisuji a než si umíte zřejmě vůbec představit. Vůbec se totiž již dávno nedivím, že někdo může v Justičním paláci vyskočit z okna! Ten případ byl jasný totiž už od samého počátku! A až teď na to paní soudkyně přišla! No, přišla? No, dejme tomu, že to tak skutečně bylo! Dejme tomu, že paní soudkyně na to přišla skutečně sama!
A už jen pro úplnost: Jarka, shora na obrázku, asi skutečně za nic nemůže! A kdo ví, jest-li na tom obrázku Jarka vůbec je!
Palička na maso PRESTO Tescoma
Oboustranná masivní palička na maso PRESTO Tescoma je ideální pro naklepávání všech druhů mas. Palička na maso je z jedné strany hladká a z druhé profilovaná. Palička PRESTO Tescoma je výrobena ze  speciálního tvrzeného plastu s vnitřní ocelovou konstrukcí pro maximální účinek a vysokou odolnost do myčky. Tři roky záruka.
"Fakticky! Dobré!" nemůže si paní soudkyně paličku vynachválit.
Jarčiny řízky naruby
Suroviny: 600 g vepřové kýty, sůl, pepř, 1 stroužek česneku, strouhanka a vejce na obalení, olej, kousek špeku
Postup: Maso z vepřové kýty nakrájíme na 4 řízky. Naklepeme paličkou, osolíme, opepříme a potřeme prolisovaným česnekem. Obalíme nejprve ve strouhance, kterou ještě zaklepeme do řízků paličkou a potom ve vajíčku. Krátce osmahneme na oleji, pak řízky naskládáme do pekáče, poklademe na kolečka nakrájenou cibulí a proužky špeku, přiklopíme a zapečeme v troubě. Chutnají s bramborovou kaší.
 Opravdu výborné. Mohu doporučit!
konarova.blog.sme.sk   
www.bedekr.cz
Zámek Cheverny ve Francii. Dějiště filmu Fantomas kontra Scotland Yard.
Zámek se nachází v kraji Sologne, v oblasti Blois a patří k nejdůležitějším zámkům na Loiře. Zámek a pozemky jsou již sedm století majetkem rodiny markýze de Vibraye. Markýzova rodina sídlí v jednom z křídel zámku a fotografie příslušníků rodiny vás provázejí v mnohých komnatách zámku. Zámek byl původně pevností postavené kolem roku 1500. Z původní zástavby jsou dnes patrné pouze zbytky na místech hospodářských budov. Současný zámek byl dostavěn v roce 1634 Jindřichem Huraultem. Při stavbě byl použit bourský kámen z údolí řeky Cher. V dnešní době je zámek díky tomuto stavebnímu materiálu bílý (kámen stářím tvrdne a bělá). Samotný zámek je zasazený do zeleně rozlehlého parku. Hlavní schodiště zámku je vystavěno ve stylu pozdní renesance a interiér je bohatě zdoben a zlacen. Rozměry pokojů nejsou velké a vzbuzují pocit útulnosti a domácké pohody. K těmto pocitům přispívá i květinová výzdoba interiéru. Většina malovaných stropů a obložení zdí je prací Jeana Moniera. V celém zámku si můžete prohlédnout skvělé tapiserie, mnohé od Davida Tenierse. Nábytek je ze 17. a 18. století. Kuriozitou zámeckých komnat je ložnice Ludvíka IV. "Král Slunce" nikdy do této ložnice nevstoupil, ale dle tehdejších zvyklostí byla v každém zámku, hradu upravena jedna komnata pro případného projíždějícího královského hosta.  V parku je postavena oranžerie, zde byla za války šest měsíců ukryta Mona Lisa a další vzácná díla zde přečkala rabování přímo pod nosem ubytovaných německý vojáků. Nejen milovníci lesa a honů navštíví Muzeum myslivosti. Je to obrovská místnost asi s dvěmatisíci kusů jeleních parohů, několika hlavami divočáků a dalšími loveckými trofejemi.
konarova.blog.sme.sk
K lovu patří neodmyslitelně i psi. V zámeckém psinci je proslulá smečka 70 loveckých psů. Ve velkém psinci si můžete psy (feny jsou v oddělených kotcích) nejen prohlédnout, ale přes mříže i pohladit. Lovci se v Chaverny scházejí od poloviny října do dubna. Pro turisty se dvě srpnové neděle pořádají ukázkové hony a lovecké slavnosti. V této době se v okolí zámku ozývají lovecké fanfáry, štěkají psi a je slyšet dusot koní, v noci se pořádají pochodňové slavnosti. Na zámku si jistě přijdou na své nejen milovníci historie, ale i myslivosti, kynologie nebo i návštěvníci, kteří odpočívají v některém příjemném zákoutí parku.
Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou:
Buď život, nebo takzvanou daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda Mac Rashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Mac Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně milionu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. Poté, co se dostatečně natrápil Francouze, změní Fantomas na čas revír a přesune své aktivity do Anglie. Jeho cílem se stanou nejbohatší Angličané, pro které si připravil speciální nabídku. Jeho první obětí se stane lord Mac Rashley, třetí nejbohatší muž na světě. Pronikne do jeho kanceláře a předloží mu k podpisu smlouvu, podle které by měl zaplatit šest milionů dolarů jako daň za právo na život. Pokud zaplatí, už nikdy o Fantomasovi neuslyší, pokud nezaplatí zemře. Lord Mac Rashley ví, že úhlavními nepřáteli Fantomase jsou francouzský komisař Juve a novinář Fandor. Pozve je proto k sobě na zámek do Skotska. Společně s nimi se tu scházejí také nejbohatší muži Anglie, kterým Fantomas také nařídil zaplatit. Mají hledat řešení, jak se Fantomase zbavit. Lord Mac Rashley vymyslí plán, jak zločince dostat do pasti, kterou se stává celý jeho zámek i s komisařem Juvem, Fandorem a jeho snoubenkou jako návnadou. Ale i Fantomas má svůj plán. Protože lord Mac Rashley nezaplatil požadovanou částku, vzal si Fantomas jeho život a také tvář. S dokonalou maskou lorda Mac Rashleye se účastní honu pro všechny pozvané. Netuší, že lordova manželka se chce manžela zbavit, a že vraždu má právě na honu provést lordův tajemník André. V souboji muž strhne Fantomasovi masku a zaplatí za to životem. Je však pozdě, Fandorova snoubenka Helena vše viděla. Fantomas ji pronásleduje, ale v poslední chvíli zasáhne Fandor a zachrání ji. Společně se pokusí proniknout do zámku a odhalit Fantomase. V tu nejméně vhodnou chvíli však zasáhne komisař Juve, samozřejmě tím nejméně vhodným způsobem.
(7.3.1951)
Tahle paní soudkyně má moje sympatie!
Od roku 1975 až do roku 1990 byla soudkyní Městského soudu v Brně. V roce 1990 začala působit jako soudkyně Krajského soudu v Brně, postupně se stala poradkyní Ústavního soudu ČSFR. Po zániku federace byla dne 15. června 1993 jmenována soudkyní Ústavního soudu České republiky. Na konci roku 1999 Ústavní soud opustila a v roce 2000 se stala soudkyní  Nejvyššího soudu České republiky, kde se stala předsedkyní jeho občanskoprávního kolegia. Dne 20. března 2002 byla jmenována jeho předsedkyní. Iva Brožová začala v roce 1975 přednášet na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V roce 1978 musela pedagogickou činnost z politických důvodů opustit. V roce 1990 se stala přípisem děkana rehabilitovaným učitelem a začala opět přednášet na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Burešova 20, 657 37 Brno
Spor o roli a nezávislost soudců
V únoru roku 2006 byla prezidentem České republiky Václavem Klausem odvolána z funkce předsedkyně Nejvyššího soudu České republiky na základě tehdy platného ustanovení v zákoně číslo 6/2002 Sb. o soudech a soudcích, který umožňoval odvolání předsedů a místopředsedů soudů pro závažné porušení zákonem stanovených povinností tím, kdo je jmenoval. Iva Brožová podala proti svému odvolání ústavní stížnost a požádala Ústavní soud o zrušení části zákona, která odvolávání předsedů a místopředsedů umožňovala a která podle Brožové byla protiústavní. Ústavní soud se přiklonil k názoru Brožové a zrušil onu část zákona o soudech a soudcích jako neústavní. Ve svém druhém výroku Ústavní soud zrušil odvolání prezidenta republiky Ivy Brožové z funkce předsedkyně Nejvyššího soudu jako protiústavní.
TOPlist
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010