Carcharias - Velký bílý

15. března 2010 v 19:25 | Jarda Roháček |  03/2010

Carcharias - Velký bílý, nebezpečný lidožravý žralok


(4.3.1954 Znojmo)
Herec, filmař, potápěč, producent, režisér, dobrodruh a kamarád žraloků před kterým "smekám". Za žralokem bych do vody nevlezl! Vystudoval dramaticko-literární obor brněnské konzervatoře a pozorný divák ho mohl vidět ve filmech Holky z porcelánu, Pan Tau a v dalších patnácti snímcích. V roce 1979 emigroval dobrodružným způsobem do USA, kde se stal i úspěšným motocyklovým závodníkem. Další obrat udělal po sedmileté kariéře profesionálního jezdce seriálu Grand Prix a několika vážných haváriích, kdy poprvé vstoupil do podmořského světa. V devadesátých letech minulého století začal sbírat ceny za filmy z hlubin, seriál Hledání křišťálového světa, například Ošklivá kráska muréna. Nejvíce uznání získal svým posledním filmem Carcharias - velký bílý o lidožravém žralokovi, kterého natočil bez ochranné klece. I kniha Čekání na bílou smrt popisující zákulisí filmu byla úspěšná a v lednu 2003 vyhrála cenu Kniha roku na veletrhu Go. Je prezidentem Mezinárodního festivalu dobrodružných adrenalinových filmů a nadace Crystal Planet zaměřené na ochranu podmořské fauny a flory. v současné době žije v Praze. Má dva syny: Thomase Johna Lichtaga aMichala Michajlova.

a

Film Holky v porcelánu
Režie: Juraj Herz
Laskavá komedie o jedné předávací inventuře, jenž je důkazem, že i takové místo jako sklad se může stát dějištěm úsměvného příběhu, který ani po letech, jenž od jeho vzniku uplynuly, neztratil nic ze svého kouzla. Jeho hrdinkami jsou dívky a ženy pracující mezi stohy talířů ve velkém skladu jedné porcelánky. Příběh začíná v okamžiku, kdy do skladu nastupuje nová síla, šestnáctiletá Maruška, a zatímco vedoucí, paní Světla, jako již mnohokrát vyhrožuje, že "s tím sekne" a půjde dělat jinam. Přestože vytoužený nový skladník je ochoten převzít sklad okamžitě, Světla trvá na inventuře. To ovšem netuší jaký pedant je předseda inventurní komise, jistý pan Rybička. Předávací inventura se mění v groteskní noční můru, která zaskočí všechny zúčastněné a poněkud naruší nejen pracovní režim, ale i osobní program každé z holek z porcelánu...


(oficiální text distributora)


Juraj Herz
(4.9.1934 Kežmarok)
vynikající český režisér, scenárista a herec židovského původu,narozený na Slovensku. Juraj Herz emigroval osm let po Zdeňkovi Lovečkovi.

a

Muž na obrázku je v úvodu svého novoročního projevu poněkud zmaten. Muž to netuší, ale zařízení, po ukončení jeho novoročního projevu, ještě jede. Obraz je vidět a zvuk je slyšet.
Muž si skládá a odkládá na stůl svoje dioptrické brýle a říká: "Tak a máme na rok zas pokoj!"
aJUDr. Gustáv Husák CSc, osmý (a první a poslední Slovák ve funkci československého prezidenta) prezident Československa a muž Moskvy - Kremlu
(10.1.1913 Bratislava-Dúbravka - 18.11.1991 Bratislava)
Tenhle člověk ve svém životě vážně uvažoval i o připojení Československa k Sovětskému svazu. Dne 10. prosince 1989 jmenoval "vládu národního porozumění," v čele s předsedou Mariánem Čalfou a vzápětí z funkce prezidenta republiky abdikoval. Byl nakonec jedním z politiků, kteří odmítli situaci řešit násilím a přispěl tak ke klidnému průběhu převratu.

a

Budiž mu tohle přičteno k dobru!
Foto: František Zboray
13.7.2000

a

Foto: František Zboray
13.7.2000

a

Mírov, nejpřísnější kriminál v České republice
Zdeněk Loveček a Juraj Herz


Železná opona a Československo jeden velký "kriminál". Svérázný pohled a subjektivní pocit? "Ne! Osobní prožitek a osobní zkušenost!"
a
Železná opona u Čížova
Železná opona je označení pro neprostupnou hranici mezi západním a východním blokem v době studené války. Nacházela se na západní hranici NDR, Československa, Maďarska, ale i Rumunska a Bulharska.

 


Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010