Omluva čtenářům blogu: http://jaroslaw.blog.cz

16. prosince 2009 v 10:41 | Šárka Jedličková |  12/2009
Staročeský betlém

Omluva a tisková oprava:

Vážení a milí čtenáři,

v pátek dne 4. prosince tohoto měsíce vyšel na tomto blogu-http://jaroslaw.blog.cz-můj článek "Narozeniny tety Jitky, strýček Martin a ing. František Kočka ze Žižkova". Za nepřesnosti v tomto článku, vzniklé zřejmě při překladu ze španělského deníku El Pais, jsem se panu inženýrovi Františkovi Kočkovi již osobně omluvila a pan inženýr František Kočka moji omluvu přijal.

Cituji ze shora uvedeného článku:

"Poctivý člověk byl prý totiž čím dál víc považován za blbejšího ...," říká pan inženýr Kočka, který prý byl až do roku 1968 komunistou, protože pocházel z chudých poměrů, jeho rodiče přišli do Prahy odněkud ze Žďáru nad Sázavou nebo Velkého Meziříčí či Bystřice nad Pernštejnem, ale pak pochopil, že ani komunismus není to pravé ořechové a definitivně se s touto ideologií rozešel. Potvrzuje to i jeho oblíbený výrok: "Život je skandál a když si člověk občas myslí, že se mu něco podařilo, tak posléze zjistí, že je to blamáž ..."

Ke shora uvedenému sděluji:

I.

Pan inženýr František Kočka nikdy nebyl a není dosud členem žádné politické strany.

II.

Rodiče pana inženýra Kočky:

Otec Pavel, lékař, pochází z rodiny brněnského podnikatele - řezníka a velkouzenáře a matka Marie, v domácnosti, pochází ze starého selského rodu na Slovácku.

Ještě jednou se panu inženýrovi Františkovi Kočkovi i všem čtenářům omlouvám.

Šárka Jedličková
Španělština (neboli kastilština) je jedním z nejrozšířenějších světových jazyků. Počet rodilých mluvčích se pohybuje okolo 400 miliónů.
Pan inženýr František Kočka vyjádřil své optimistické přesvědčení: "Doufejme, že ten vyložený nesmysl, tu úplnou pitomost všichni ti lidé nečetli?"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Motto: Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec. Potom jsme stáli před bijákem a čekali, až příjdou lidi, a šel taky pan Lokvenc s manželkou a Bejval přistoupil k němu, dal slušné pozdravení a ptal se: "Prosím Vás pane Lokvenc, vysvobodil ten herec milovanou bytost ze spárů lupičů?" ale pan Lokvenc se příšerně zachechtal a neřekl nám nic!
Věci vlastní jsou ty, na které můžeme mít svým rozhodnutím, vůlí a svým jednánín vliv. Jsou však věci, které změnit nemůžeme. Nemůžeme změnit, zda bude zítra pršet nebo ne. To je věc cizí. Jsou na nás nezávislé i takové věci, jako je povaha druhého člověka. Rozhodnutí změnit něco na sobě je realizovatelné, rozhodnutí změnit něco u druhého lze uskutečnit u dětí, které vychováváme. Potvrdilo se nám, že jakou má kdo povahu v třetí až páté třídě základní školy, takovou povahu má i v dospělosti!
Strýček Jaroslaw je bratr naší matky Šárky, středoškolský profesor, rád si hraje se slovy, kterým podkládá jiný, matoucí, obrazný až provokativní význam. S vážnou tváří si vymýšlí nebo upravuje různé příběhy, které vypravuje tak přesvědčivě, že mu naše matka a tetičky - jeho sestry Dana a Jitka - někdy neuvěří a když potom praskne, že to je pravda, volají pohoršeně: "Ale Járo!". Strýček Jaroslaw je vdovec a z manželství má dvě, dnes již dospělé, děti. Žije s přítelkyní na venkově nedaleko Vídně. Mezi jeho záliby patří i péče o dům a obytnou část zahrady.
... Strýček Jaroslaw má rád Itálii a Středozemní moře. Tam jezdí nejraději ...
... Lze ho spatřit i v České republice ...
... Zejména na Moravě, ve Slezsku ...
... A v Praze ...
... Od 1. ledna 2012 jsou komentáře moderované ...
... Jediným důvodem opatření je vyloučit komentáře s obsahem obchodního charakteru ...
16. září 2009
Jaroslav a Šárka
Počítadlo od 3.3.2010